Jak radzić sobie z grypą żołądkową?
Jeśli nie uda nam się uniknąć zachorowania i grypa nas rozłoży na łopatki, nie należy walczyć z nią wstając z łóżka. Najważniejsze to zapewnić jak najwięcej siły naszemu organizmowi i nie przemęczać się w żaden sposób.
Podstawą jest „wyleżenie” grypy a pod żadnym pozorem nie „wychodzenie” jej. Najtrudniejsze będą pierwsze dni, gdy to nasz organizm będzie wymęczony nudnościami, biegunką, gorączką, a przy tym brak sił przez nie możność spożywania posiłków.
Niebezpieczne odwodnienie
W tym czasie nie ma nic na siłę, więc nie należy zmuszać się do jedzenia, lecz do picia owszem. Grozi nam odwodnienie, co może być szczególnie niebezpieczne, dlatego należy dużo pić. Najlepiej, aby były to napoje elektrolityczne, które będą miały korzystny wpływ na nasz organizm, słaba herbata z cytryną, mięta, napar z borówek, ciepła woda z czasem, gdy nudności ustąpią to mogą być to ciepłe kompoty, sok malinowy z gorącą herbatą.
Leki
Zwykle leczenie przebiega objawowo, gdyż środków zabijających wirusy nie ma, a jedynie można złagodzić objawy.
Często tradycyjne metody walki z wirusem nie wystarczą, aby zwycięsko przejść okres zachorowań.
Szczepienia
Całe szczęście istnieją również inne metody, bardziej specjalistyczne, jak szczepionki chroniące przed rotawirusami, a dokładnie skierowane przeciwko nim. Obecnie szczepionka jest najskuteczniejszym sposobem chroniącym przed zachorowaniem na grypę żołądkową, jak i po prostu na grypę. Zaszczepić może się każdy oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który ostatecznie decyduje o braku przeciwwskazań.